Connect with us

Ne Aramıştınız?

Diş

Güzellik

Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

Ağız ve diş bakımı kişisel bakımın içinde hem sağlığımız açısından hem de görsellik anlamında belki de en önemli olması gereken kısımdır. Gerek bu bakıma gerekli önemi göstermememiz nedeniyle, gerekse her ne kadar özensek de gün içinde yediklerimizin etkisiyle hele bir de sigara kullanımı söz konusuysa dişlerimiz beyazlığını yitirir ve sararırlar. Sizlerde gülüşünüzle beraber dişlerinizin parlamasını ve bembeyaz dişlere kavuşmayı hayal ediyorsanız, bu hayaliniz aslında çok da gerçekleşmesi zor bir hayal değil. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemlerle dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Karbonat Kürü

Sararan dişler için uygulanması en kolay olan kürlerden biridir. 1 çay kaşığı karbonata, 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyip üzerine birkaç damla limon sıkarak macunumsu bir kıvama getirin. Diş fırçası yardımıyla dişlerinizi bu karışımla fırçalayın. Haftada iki kere uygulayacağınız bu yöntemle hem dişlerinizin rengi açılacak hem de ağzınızda oluşmuş olan bakteriler ölecektir. Dikkat edilmesi gereken kısım bu işlem için kullanacağınız diş fırçası ayrı olmalı ve işlem sonrası mutlaka yağdan arındırılmalıdır. Yağdan arındırma işlemi için de fırçanızı bir süre limonlu suda bekletmeniz yeterli olacaktır.

Çilek

Çilek

Çilek

Çilek hemen hemen herkesin çok sevdiği bir yaz meyvesidir. Ama çileğin diş üzerinde beyazlatıcı etkisi birçoğumuz tarafından bilinmemektedir. Çileğin içinde bulunan malik asit aslında birçok diş macunu içinde beyazlatıcı etken madde olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda çileğin üstünde ağızda bulunan bakterileri yok eden ve tartar oluşumunu engelleyen lifler bulunmaktadır. Çileğin beyazlatıcı etkisinden yararlanmak için çileği çatalla ezerek macun kıvamına getirmeniz eterli olacaktır. Daha sonra dişlerinizi bu macunla fırçalayarak dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamanın da haftada bir veya iki defa yapılması, çileğin asidik yapısı nedeniyle diş minesine zarar vermesine engel olacaktır.

Tuz

Tuz

Tuz anti bakteriyel bir temizlik maddesidir ve aynı zamanda dişlerinizin temizlenmesinde ve beyazlatılmasında yardımcı olacaktır. Dişlerinizi fırçalarken macuna ekleyebileceğiniz bir miktar tuz sayesinde daha beyaz dişlerle gülümseyebilirsiniz.

Adaçayı ve Tarçın

İlk duyulduğunda rahatlatıcı bir çayı anımsatsa da, bir çay kaşığı adaçayı aynı miktarda toz tarçınla karıştırılıp üzerine birkaç damla limon eklenirse, dişleriniz için doğal bir beyazlatıcıya dönüşür. Haftada üç kez dişlerinizi bu karışımla fırçalayarak, beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güzellik

Diş sağlığı açısından önemli konulardan birisi de diş fırçasının seçimidir. İnsanların büyük bir çoğunluğu diş fırçası seçimini pek önemsemez, ancak diş etlerinin sağlığı açısından ve...

Güzellik

Yazın en lezzetli meyvelerinden biri olan çilek ve diş bakımını yan yana getirmekte zorlanıyorsanız bir daha düşünün. Ekonomik, etkili ve doğal bir beyazlık için...

Güzellik

Gün içinde tüketilen gıdalar, içilen suların kalitesi, çay, kahve gibi içeçekler ve sigara gibi maddeler diş sağlığını doğrudan etkilemektedir. Bu yalnızca sağlığında meydana gelen...