Connect with us

Ne Aramıştınız?

Et Ben
Ben

Cilt Sorunları

Et Benleri Nasıl Geçer?

Et benleri deri dokusunun anormal büyüyüp yağlanmasıyla oluşan kahverengi veya siyah renkli kabarcıklardır. Eğer geçmesini istediğiniz bir et beniniz varsa bunu yapmanın en güvenli ve etkili yolu bir doktordan profesyonel yardım istemektir. Et benini kendiniz kaldırmaya kalkarsınız kötü bir yara izi ile baş başa kalabilirsiniz. Kesinlikle ameliyat istemiyorsanız henüz geçerliliği onaylanmamış doğal kürleri deneyebilirsiniz.

Profesyonel yardım almalısınız.

  • Et beni yok etmenin en güvenli yolu profesyonel yardım almaktan geçer. Et beninizi sadece kozmetik nedenlerden dolayı istemiyorsanız bile öncelikle doktor muayenesinden geçmelisiniz. Cildiye doktoru size et beninizin kanserli olup olmadığını söyleyebilir. Eğer kanserli bir beniniz varsa kesinlikle profesyonel bir ameliyatla alınması gerekir.
  • Doktor muayene sırasında et beninizin melanom ya da diğer cilt kanserlerinin belirtilerini taşıyıp taşımadığına bakar. Eğer taşıyorsa biyopsi ister; taşımıyorsa et beninizi kaldırma işlemine geçer.

Kaçınmanız gereken şeyleri bilmelisiniz.

  • Et benini yok etmek için piyasaya sürülmüş kremlerden kesinlikle kaçınmalısınız. Bu kremler cildinizi eştiği için cildinizde derin çukurlar oluşturup tamir edilemez hasara sebep olabilirler. Ayrıca kanserli et benlerine uygulanan bu kremler kanser hücrelerinin büyümesine neden olabileceği için çok zararlıdır.
  • Lazerle et beni aldırmaktan kaçınmalısınız. Ne kadar bazı güzellik salonları tarafından önerilse de lazer cildinizde et beni yok etme kremlerinin yaptığı etkiyi gösterir.
  • Eğer ameliyat olmak istemiyorsanız et beninizi kendi haline bırakabilirsiniz. Fakat et beniniz değişmeye başladığında mutlaka doktora görünmelisiniz.

Et beninizi geçirmek için geçerliliği onaylanmamış ama et benini geçirmekte işe yaradığı söylenen bakım kürleri uygulayabilirsiniz.

  • Elma sirkesi: Bir pamuk üzerine birkaç damla elma sirkesi damlatınız. Bu pamuğu et beninizin üzerine yerleştirip bandajla sardıktan sonra bir saat bekletiniz. Bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz.
  • Sarımsak: Bir diş taze sarımsağı ikiye bölünüz. Bir parçasını et beninizin üzerine koyup bandajladıktan sonra bir gece bekletiniz. Birkaç gün boyunca tekrarlayınız.
  • Eğer bu doğal ilaçları kullanırken cildiniz tahriş olursa kullanmayı bırakmalısınız.
Yorum Yapınız.

Yorum Yapınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR